Pierwszy krypto-bank na Malcie!

Jedna z największych kryptowalutowych giełd – Binance zainwestowała w firmę Founders Bank, która ma zamiar oferować usługi bankowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw opartych o blockchain oraz zajmujących się kryptowalutami.

Siedziba firmy będzie mieściła się na Malcie, a pozyskanie funduszy będzie się odbywało zgodnie z prawem niemieckim. Maltańskie władze ciepło przyjęły taką inicjatywę, która będzie pierwszą taką na świecie.

Founders Bank aktualnie oczekuje na zatwierdzenie wniosku o licencję bankową. Źródła spekulują o szybkim załatwieniu tej sprawy z racji aprobaty władz. Bank po uzyskaniu licencji będzie pierwszym na świecie bankiem zarówno zdecentralizowanym jak i wspólnotowym.

 „Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani jako miejsce pierwszego globalnego banku dla potrzeb kryptowalut” – powiedział Silvio Schembri, młodszy minister ds. usług finansowych

Te wiadomości pojawiły się w tydzień po tym, jak parlament Malty uchwalił trzy ustawy, które regulują wykorzystanie technologii blockchain oraz kryptowalut. Nie sposób nie zauważyć, że ten kraj staje się liderem rynku w tym sektorze.

Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi offshore – chcesz przenieść swoją firmę do raju podatkowego na Malcie?
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo!

 

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy