Jedna z największych kryptowalutowych giełd – Binance zainwestowała w firmę Founders Bank, która ma zamiar oferować usługi bankowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw opartych o blockchain oraz zajmujących się kryptowalutami.

Siedziba firmy będzie mieściła się na Malcie, a pozyskanie funduszy będzie się odbywało zgodnie z prawem niemieckim. Maltańskie władze ciepło przyjęły taką inicjatywę, która będzie pierwszą taką na świecie.

Founders Bank aktualnie oczekuje na zatwierdzenie wniosku o licencję bankową. Źródła spekulują o szybkim załatwieniu tej sprawy z racji aprobaty władz. Bank po uzyskaniu licencji będzie pierwszym na świecie bankiem zarówno zdecentralizowanym jak i wspólnotowym.

 „Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani jako miejsce pierwszego globalnego banku dla potrzeb kryptowalut” – powiedział Silvio Schembri, młodszy minister ds. usług finansowych

Te wiadomości pojawiły się w tydzień po tym, jak parlament Malty uchwalił trzy ustawy, które regulują wykorzystanie technologii blockchain oraz kryptowalut. Nie sposób nie zauważyć, że ten kraj staje się liderem rynku w tym sektorze.

Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi offshore – chcesz przenieść swoją firmę do raju podatkowego na Malcie?
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo!

 

Zapraszamy do indywidualnej konsultacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Dołącz do naszego newslettera

i zyskaj bezpłatny dostęp do najnowszych informacji z branży księgowej, podatkowej oraz prawnej, aktualnych trendów w kryptowalutach i niezbędnych porad dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej ważnej zmiany, która mogłaby wpłynąć na Twoją firmę. Z nami zawsze będziesz krok przed konkurencją!